Bezawaryjne szambo

Budujesz, remontujesz albo urządzasz dom lub mieszkanie? Podziel się doświadczeniami i praktycznymi rozwiązaniami.
Awatar użytkownika
Paula30
Posty: 91
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:18

Bezawaryjne szambo

Post autor: Paula30 »

W najbliższej przyszłości planujemy budowę domu, w którym będziemy mieć szambo do usuwania nieczystości komunalnych. I tu sprawa się komplikuje, bo za bardzo nie wiem jakie szambo wybrać. Czy lepszy będzie zbiornik z plastiku czy z betonu jak te - www.szambobetonowe.net.pl/?Zależy mi głównie na tym, żeby instalacja nie sprawiała problemów w czasie użytkowania i żeby obeszło się bez awarii. Co możecie mi podpowiedzieć w tym temacie?
Awatar użytkownika
kasika
Posty: 136
Rejestracja: 19 gru 2018, 9:35

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: kasika »

Jakbyście potrzebowali wykopać dół pod szambo czy załatwić inne prace budowlane gdzie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt czy maszyny budowlane to można takie rzeczy zlecić firmie http://avio-star.pl/ Bardzo szybko rozwiązuja tego typu problemy.
Awatar użytkownika
kivi90
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2019, 14:17

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: kivi90 »

Według mnie nie ma lepszego niż szambo betonowe. Takie zbiorniki są najbardziej wytrzymałe i solidne. Nie ulegają odkształceniom ani rozszczelnieniom. Dzieki temu Wasza instalacja nie będzie sprawiała problemów. Trzeba się tylko zdecydować czy chcecie szambo jednokomorowe czy może wielo. Najlepiej tą kwestię omówić z producentem np. Betonex - http://betonex.com.pl/, który oferuje wysokiej jakości i klasy zbiorniki zbrojone. Fachowcy doradzą Wam jakie szambo będzie najlepsze i jaka pojemność będzie najbardziej optymalna.
Awatar użytkownika
FajnaBlondyna
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 17:56

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: FajnaBlondyna »

Ja bym się doradzał u speców w tym temacie. Na forum raczej nie dostaniesz rzetelnej odpowiedzi.
Czas jest złodziejem pamięci.
Awatar użytkownika
Kazika
Posty: 122
Rejestracja: 13 sty 2019, 14:37

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: Kazika »

Moim skromnym zdaniem to nie ma nic bezawaryjnego. Wszystko kiedyś, tak czy inaczej zaczyna szwankować. Można jednak zawsze wybrać lepszą lub gorszą ofertę kupna. Długo szukałam dobrego biura projektowego i trafiłam w końcu na rzetelne i godne zaufania MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/ . Już na dzień dobry zaproponowali mi promocję -20% na projekt domu i dodatkowy pakiet gratis zawierający projekt instalacji szamba szczelnego. Oprócz tego mogę liczyć cały czas na ich wsparcie i porady budowlane.
Motorowa
Posty: 546
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:01

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: Motorowa »

Nam takie bezawaryjne szambo do naszego domu udało się zamówić w firmie http://kamal-bet.pl/. Zdecydowaliśmy się na zbiornik betonowy jednokomorowy, na który otrzymaliśmy aż 5 lat gwarancji. Co więcej, firma zagwarantowała nam również jego transport, więc nie musieliśmy martwić się o to we własnym zakresie ;)
Awatar użytkownika
bylejaki
Posty: 194
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:35

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: bylejaki »

Wydaje mi się, że większość takich szamb jest bezawaryjne i jak dla mnie jest to bardzo fajne rozwiązanie. Właśnie dlatego ja również zdecydowałem się na budowę szamba betonowego. Muszę przyznać, że jak przeczytałem w https://www.dostudni.pl/przepompownia-s ... y,b81.html to bardzo mnie zaciekawiła taka przepompownia ścieków w piwnicy.
jużyna

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: jużyna »

Żeby w prawidłowy sposób osadzić takie szambo w ziemi konieczna będzie pomoc sprzętu budowlanego. Dzięki koparce takie prace pójdą znacznie sprawniej i szybciej. Ja korzystałam z usług firmy, którą znalazłam na stronie https://koparkaslask.pl/porady/wykop-fu ... e-slaskie/ . Co prawda mnie interesował wykop fundamentów jednak ten sam sprzęt nada się do wykopu szamba.
Awatar użytkownika
bylejaki
Posty: 194
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:35

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: bylejaki »

Muszę dodać, że w sumie ja mam u siebie szambo i do tej pory jeszcze żadnej awarii nie miałem z nim związanej. Jestem również zdania, że doskonałym rozwiązaniem jest na pewno posiadanie pompy do szlamu https://www.dostudni.pl/pompy-do-szlamu,c114.html gdyż nigdy nie wiemy kiedy trzeba będzie coś bardziej gęstego wypompować.
Sławomir

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: Sławomir »

Jeśli macie jakieś problemy z instalacją kanalizacyjną potrzebujecie fachowców to kontaktujcie się z pogotowiem kanalizacyjnym, które oferuje kompleksową obsługę kanalizacji. Oferują między innymi przepychanie i czyszczenie oraz udrażnianie kanalizacji łódź to miastko w którym wykonują najwięcej usług.
ikaa

Re: Bezawaryjne szambo

Post autor: ikaa »

Odpowiedni producent szamb betonowych , który korzysta z najwyższej jakości produktów? Bardzo proszę o polecenie kogoś takiego, zależy mi na współpracy z osobami profesjonalnymi. Chcę, żeby robota została wykonana poprawnie przez profesjonalistów i nie trzeba było w późniejszym czasie robić żadnych poprawek.
ODPOWIEDZ