Dom seniora

Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych kategorii? Dodaj je tutaj.
Awatar użytkownika
KasiaP
Posty: 313
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:03

Dom seniora

Post autor: KasiaP »

Co myslicie o takich domach dla seniorów? Moim zdaniem są bardzo potrzebne. Nasze społeczeństwo się starzeje i niestety często dzieje się tak, że nie ma się kto nami zaopiekować na stare lata. Na szczescie są takie osrodki jak ten Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu gdzie opieka jest calodobowa lub dzienna.
Awatar użytkownika
palczaki
Posty: 636
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:46

Re: Dom seniora

Post autor: palczaki »

Dużo na ten ten temat jest napisane w tym artykule http://www.mocpotencji.pl/kto-moze-a-kt ... c-kamagry/
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:29

Re: Dom seniora

Post autor: lila87 »

Ahh taką osobę starszą ciężko jest gdzieś ulokować, aby jeszcze były dobre warunki i chciała w danym miejscu pozostać. Ostatnio widziałam fajną ofertę na http://goldental.pl . Nie daleko tego miejsca znajduje się wiele fajnych miejsc , a warunki są bardzo dobre z opieką medyczną.
Awatar użytkownika
juzyna
Posty: 173
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:35

Re: Dom seniora

Post autor: juzyna »

Ja nie mam przekonania do takich miejsc. Dużo bardziej przemawia do mnie to, co popularne jest na terenie Niemiec czyli opiekunka osób starszych. Wiele osób decyduje się na wyjazd do pracy w takim charakterze. Nawet osoby wykształcone, mające tutaj pracę decydują się na taki krok. Często są to nauczycielki języka niemieckiego o czym przeczytasz chociażby tutaj https://opiekabetreuung.eu/nauczycielka ... starszych/ .
Awatar użytkownika
robix
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:40

Re: Dom seniora

Post autor: robix »

A tutaj https://milorstowo.pl/dom-seniora/ już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto się tam rozejrzeć. Miejsce jest urocze. Poza tym zapewniają tam całodobową opiekę. Można skorzystać tam z rehabilitacji i masaży. Dla wielu na pewno plusem będzie to, że starsza osoba może tam przebywać ze swoim pupilem.
Awatar użytkownika
kadiff
Posty: 303
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:54

Re: Dom seniora

Post autor: kadiff »

Ja bym nigdy rodziców nie oddał do takiego domu. Trzeba się rodzicami zajmować i takie jest moje zdanie.
Sam nawet przeglądam często artykuły takie jak https://migliori-integratori.it/la-diet ... n-maschio/ żeby wiedzieć co starszym osobom jest najbardziej potrzebne w posiłkach i jak gotować żeby było smacznie i zdrowo.
Kochajcie i dbajcie o swoich rodziców!
Awatar użytkownika
Dariusz77
Posty: 102
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:43

Re: Dom seniora

Post autor: Dariusz77 »

To smutne że ludzie zostają w takich domach starości. Moja babcia ma ponad 90 lat i opiekujemy się nią :) wiadomo czasami nie jest prosto ale nie wyobrażam sobie inaczej. Przydaje się nam opaska dla seniora sos Jak babcia gdzieś wychodzi to zawsze ma ją ze sobą
ODPOWIEDZ