Ekologia w firmie

Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych kategorii? Dodaj je tutaj.
cava

Ekologia w firmie

Post autor: cava »

Jak ważne dla Was jest to, żeby firma do której aplikujecie zachowywala standardy ekologii? I na przykład posiadała taki certyfikat? http://www.adees.net/iso14001.php Ja przyznam szczerze, że długo nie zwracałam na to uwagi. Dopiero od niadawna się tym zainteresowałam. A Wy?
Awatar użytkownika
kajka83
Posty: 65
Rejestracja: 01 kwie 2019, 9:56

Re: Ekologia w firmie

Post autor: kajka83 »

Jeśli zależy Wam na ekologicznych rozwiązaniach w firmie to warto pomyśleć o wykorzystywaniu w niej ekologicznej energii. To teraz bardzo proste, bo na rynku pojawiła się firma, która dostarcza taką energię. Poczytaj sobie o re:spect energy. Działają już na 18 rynkach europejskich. Teraz także w Polsce. Specjalizują się w zakupie odnawialnej energii elektrycznej. Energia ta pochodzi od ekologicznych dostawców. Według mnie bardzo innowacyjne i przyszłościowe rozwiązanie.
mamikoń

Re: Ekologia w firmie

Post autor: mamikoń »

Do działań ekologicznych można chyba też zaliczyć wymianę oświetlenia w firmie na lampy LED: http://swiatlolux.pl/lampy-led. Z tego co czytałem to koszty takiej operacji mogą się zwrócić już w ciągu kilku miesięcy.
Awatar użytkownika
Kaspina
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2020, 10:32

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Kaspina »

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego,że ekologia w biznesie ma ogromne znaczenie.Firmą,która od lat swoją działalność wiąże z ekologicznymi rozwiązaniami jest Tantus https://tantus.pl/
Podczas swojej działalności,korzystają z zamkniętego obiegu wody do chłodzenia maszyn,starają się ograniczyć zużycie plastiku,zbudowali miejsca postojowe na rowery,zachęcając tym samym swoich pracowników do ich wykorzystywania podczas dojazdów do pracy.

wyciąg z ginkgo biloba
Awatar użytkownika
solariska
Posty: 50
Rejestracja: 16 sty 2020, 12:14

Re: Ekologia w firmie

Post autor: solariska »

to prawda, i nawet wiecej firm korzysta z pomocy profesjonalistów, takich na przyklad jak ta firma https://bhphaczkowska.pl/ochrona-srodowiska/ szczerze mowiac nie bardzo ogarniam przepisy w tym zakresie dlatego wole korzystac z pomocy kogos, kto w tym siedzi :)
miał

Re: Ekologia w firmie

Post autor: miał »

Ostatnio znalazłem naprawdę ciekawą firmę https://www.ekomeritum.pl która zajmuje się stricte ekologią. Moim zdaniem, mają doskonałą ofertę, bo można tam wszystko bezproblemowo załatwić: od pozwoleń po audyty ekologiczne, pomiary, czy też badania lub szkolenia i sprawozdania. Warto sprawdzić.
drągal09

Re: Ekologia w firmie

Post autor: drągal09 »

Firmy obecnie również są ekologiczne, na ich dachach coraz częściej widzimy nawet duże instalacje fotowoltaiczne. Strona https://ekofachowcy.pl/ , przyda się również właścicielom i zarządcą firm. Dzięki niej porównamy oferty na OZE z okolicy, dla firmy każda oszczędność będzie dziś na wagę złota, dodatkowo taka instalacja i pokazanie podejścia do ekologii, to również duża wartość wizerunkowa.
Mariusz Fłogiek

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Mariusz Fłogiek »

Firma Hymon https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-krakow/ ma bardzo dobrą ofertę, właśnie dopasowaną do potrzeb klientów. Przede wszystkim maksymalne doradztwo, więc będziemy zadowoleni z tego, jakie mamy panele i przede wszystkim że rachunki za prąd będą o wiele niższe niz bez fotowoltaiki
Awatar użytkownika
palczaki
Posty: 636
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:46

Re: Ekologia w firmie

Post autor: palczaki »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://symultaica.com/
Dagmara96

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Dagmara96 »

Jakie sposoby na dbanie o środowisko stosujecie w domu ? Ja zaczęłam dokladniej sortować śmieci, zrezygnowałam z plastikowych naczyń, sztućców czy słomek, chodzę z własną torbą na zakupy. Nakłoniłam też męża do używania benzyny alkilatowej https://warter.pro/ gdy używa piły czy kosy spalinowej. Twierdzi, że jest dużo bardziej wydajna niż zwykła,a przede wszystkim jest ekologiczna : )
Ziółkowski

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Ziółkowski »

Moim zdaniem ekologia w firmie jest bardzo ważna, jeżeli każde przedsiębiorstwo będzie się tego trzymać to mamy szanse wyhamować nieco globalne ocieplenie. Nasza firma zdecydowała się na ogrzewanie gazowe, które jest ekologiczne. Nie wydziela do atmosfery praktycznie żadnych szkodliwych substancji w procesie spalania. Trzeba pamiętać o tym, żeby stosować odpowiednie zawory regulacyjne, które ułatwiają sterowanie instalacją.
Velture
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:34

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Velture »

A odzysk ciepła z wody? Wiecie, że czy to używając wodę do mycia rąk, czy do prania prysznica w firmie - tracimy ciepło (czyli pieniądze potrzebne na jego wytworzenie) - a po co? Można zamontować rekuperator Zypho - czy to poziomy czy pionowy nawet już do istniejącej instalacji hydraulicznej. I co ważne - działa bezobsługowo oraz bez żadnego źródła zasilania.

systemy wentylacji domu
Agorra5

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Agorra5 »

Coraz więcej osób wie, jak powinien wyglądać recykling i utylizacja śmieci. Na pewno też przetwarzanie tworzyw sztucznych ma znaczenie i takie firmy jak producent ldpe https://contalen.eco/ o to dbają. Dzięki nim można uzyskać produkt, z którego można tworzyć kolejne produkty. Warto sprawdzić ofertę!
antośkaa

Re: Ekologia w firmie

Post autor: antośkaa »

Niedawno natrafiłam na stronę https://nesko24.pl/pl/c/Zestawy-solarne ... 203/1/full i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej odkrytej opcji. Zestawy solarne do podgrzewania wody CWU są wyjątkowo solidnie wykonane, co od razu przyciągnęło moją uwagę. Ich obiecujący design dodaje im dodatkowego uroku, co sprawia, że nie tylko są praktyczne, ale także estetyczne.
ODPOWIEDZ