Jak zabezpieczacie dane?

Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych kategorii? Dodaj je tutaj.
kardoś

Jak zabezpieczacie dane?

Post autor: kardoś »

Jak wygląda ochrona danych, jak zabezpieczacie dane, posiadacie certyfikat iso 27001, korzystacie z pomocy specjalistów? Czy idziecie na żywioł i liczycie że dane które przechowujecie nigdy nie wyciekną?:)
Królciak

Re: Jak zabezpieczacie dane?

Post autor: Królciak »

Przede wszystkim od pewnego czasu staram się mieć kopię zapasową bo miałem error i dysk mi padł jakiś czas temu. Na szczęście odzyskiwanie danych się powiodło dzięki firmie https://www.fortisrecovery.pl/ ale dobrze tez w razie czego dmuchac na zimne
Łukasz

Re: Jak zabezpieczacie dane?

Post autor: Łukasz »

Zabezpieczenie danych jest bardzo ważne. Jednak jeśli w jakiś sposób je utraciliście, nie martwcie się. Firma https://www.fortisrecovery.pl/ specjalizuje się w odzyskiwaniu danych z różnych nośników. Mają olbrzymie, ponad 20-letnie, doświadczenie w zakresie usług i sprzętu telekomunikacyjnego. Obsługują zarówno firmy, jak i osoby indywidualne.
Awatar użytkownika
kadiff
Posty: 303
Rejestracja: 16 lip 2019, 14:54

Re: Jak zabezpieczacie dane?

Post autor: kadiff »

Jeżeli chodzi o dane z prywatnego komputera to często robie kopie zapasowe i mam na nośnikach zewnętrznych, a stronę internetową chroni mi firma https://bezpiecznywordpress.pl/opieka-stron-wordpress/ polecam zerknąć jeżeli szukacie skutecznej ochrony. Zajmują się tym od lat i to widać - jak dla mnie gwarancja bezpieczeństwa ;)
Awatar użytkownika
kamil
Posty: 79
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:58

Re: Jak zabezpieczacie dane?

Post autor: kamil »

firmowe dane zabezpieczamy na różne sposoby, są to między innymi takie https://usecrypt.com/ komunikatory które nie pozwalają na podsłuchiwanie i przechwytywanie rozmów, bardzo się to przydaje bo każdy przecież wie że poufne dane to bardzo cenna rzecz
Awatar użytkownika
riderka
Posty: 71
Rejestracja: 11 paź 2019, 10:50

Re: Jak zabezpieczacie dane?

Post autor: riderka »

Myślę że najprościej zabezpieczać dane poza siedzibą firmy bo wtedy niezależnie od zdarzeń losowych np awarii, pożaru czy ataków hakerskich są one bezpieczne. U nas mamy data center co to jest chyba każdy kojarzy. Można tam liczyć na całodobowy nadzór Network Operations Center.
ODPOWIEDZ