Języki

Twoje pytanie nie pasuje do pozostałych kategorii? Dodaj je tutaj.
Motorowa
Posty: 546
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:01

Języki

Post autor: Motorowa »

Witajcie,
jakie języki obce znacie? Jakich się uczycie? Czy Waszym zdaniem warto się uczyć jakiś języków poza angielskim i niemieckim? Widziałam ostatnio na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/szwedzki, że w szkole językowej Profi Lingua można się uczyć nawet szwedzkiego. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 92
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:39

Re: Języki

Post autor: paniola »

Ja od jakiegos czasu intensywnie ucze sie jezyzka obcego, musze przyznać, ze jestem juz bardzo zadowolona z efektów - i to tylko po kilku lekcjach. Kury niemieckiego w warszawie https://www.warszawa.oei.org.pl/ to swietna opcja dla wszystkich którzy mieszkają w stolicy i chcą poszkolic swój język.
Awatar użytkownika
michał
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:28

Re: Języki

Post autor: michał »

Dla mnie i mojej pracy ważny jest angielski, więc od miesiąca uczę się z Tutlo https://pl.tutlo.com/ . Opinie na ogół ta szkoła ma dobre, a ja je podtrzymuję. Bardzo krótko trwają zajęcia, można je przedłużać, albo w ogóle się nie łączyć danego dnia. A dzięki rozmowie sam czuję, że szybciej przyswajam język. To takie wygodne.
Awatar użytkownika
Morzejko
Posty: 43
Rejestracja: 02 wrz 2019, 18:04

Re: Języki

Post autor: Morzejko »

W moim przypadku podejść do nauki języka angielskiego było naprawde wiele. W końcu zapisałam się na kurs językowy tutaj w Krakowie https://lincoln.edu.pl/ i widze u siebie postępy. Co profesjonalny kurs, to profesjonalny. Żadna aplikacja ani nic nie zastąpi żywego nauczyciela. Tak uważam.
Awatar użytkownika
dankatargerjan
Posty: 398
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:44

Re: Języki

Post autor: dankatargerjan »

Warto rozejrzeć się za porządną szkołą językową, w której nauczą nas wybranego języka. Ja osobiście polecam wam zgłosić się do : https://www.bs-ict.pl/oferta/jezyk-rosyjski-w-biznesie Mają wiele ciekawych propozycji, z których warto skorzystać, aby w końcu nauczyć się płynnie mówić w jakimś obcym języku.
Awatar użytkownika
KajtekRafalski
Posty: 58
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:30

Re: Języki

Post autor: KajtekRafalski »

Jeśli chodzi o szkoły językowe to bardzo fajnym rozwiązaniem jest też szkoła Pi School w warszawie http://www.pischool.pl bardzo dobra szkoła językowa ze świetnymi wykładowcami.
Awatar użytkownika
magical
Posty: 323
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:12

Re: Języki

Post autor: magical »

Co uważacie na temat indywidualnych lekcji języka angielskiego dla dorosłych? Myślę, że to super sprawa, jak ktoś chce się szybko nauczyć obcego języka. Widziałam, że na terenie Poznania funkcjonuje taka firma : http://www.kolodziej-albion.com.pl/nauczanie/dorosli Z tego co słyszałam, to mają bardzo dobre opinie :)
yrtę

Re: Języki

Post autor: yrtę »

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie porządnej szkoły językowej, w której podniesiemy swój poziom języka, na którym nam zależy. Ja wszystkim osobom ze śląska mogę polecić szkołę językową http://szkolajezykowaczechowice.pl/ Na nich można w pełni polegać.
oluś

Re: Języki

Post autor: oluś »

Moje dziecko w szkole uczy się języka angielskiego i teraz miał egzamin ósmoklasisty , aby utrwalić swoje wiadomości zamówił sobie przez internet podręcznik " Teraz egzamin ósmoklasisty. Język angielski. Arkusze egzaminacyjne " z tego sklepu tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . Podstawowym celem tej ksiażki jest efektywne przygotowanie młodzieży kończącej szkołę podstawową do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
grześ

Re: Języki

Post autor: grześ »

Języki to podstawa. Ja właśnie dlatego ostatnio zdecydowałem się na ten kurs - https://speakingo.com/kurs-jezyka-angielskiego-online/ by podszkolić się w angielskim. Ostatnio uczyłem się w szkole, więc czas odświeżyć trochę umiejętności. Ten kurs, polegający na rozmowie jest do tego idealny :)
jużynka

Re: Języki

Post autor: jużynka »

Zgadzam się tutaj ze stwierdzeniem powyżej, że języki obce są rzeczą podstawową. Zwłaszcza dla osób, które chcą podjąć się pracy za granicą. Mnie na przykład interesowało podjęcie się zajęcia opieki nad seniorami w Niemczech. Jak łatwo się domyśleć ta praca wymaga stałego komunikowania się z podopiecznymi. Musiałam więc znaleźć sposób na szybkie przyswojenie słownictwa. Z tego artykułu http://www.tubasiedlec.pl/blogi/czytaj/ ... k-seniorow dowiedziałam się o skutecznych metodach nauki.
Iguśka

Re: Języki

Post autor: Iguśka »

Do mojej firmy mieli przyjechać przedstawiciele Portugalii. Dlatego zaczęłam uczęszczać na kurs portugalskiego łódź https://akcent-edu.pl/kurs-jezyka-portu ... w-143.html . Tak jest nauka w grupach lub indywidualnie głównie stawiają na rozmowę gdzie to jest moim zdaniem najważniejsze. Przez Pandemie jednak to spotkanie nie doszło do skutku. A ja nadal uczę się języka portugalskiego bo mi się bardzo spodobał.
ODPOWIEDZ