Co to jest upadłość konsumencka?

Wątek o życiu i wszystkim, co zajmuje Ci czas na co dzień.
Awatar użytkownika
Kazika
Posty: 122
Rejestracja: 13 sty 2019, 14:37

Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: Kazika »

Niedawno dowiedziałam się, że moja ciocia ma ogromne długi. To jest bardzo duża kwota i niestety w tym momencie już nie ma z czego nawet spłacać. Mała wypłata i w dodatku 2 dzieci na utrzymaniu. Obiecałam jej, że dowiem się, co można zrobić w takiej sytuacji. Szukam różnych informacji w internecie, ale tylko dowiedziałam się czegoś o upadłości konsumenckiej. Jak to wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
Walczak
Posty: 70
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:39

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: Walczak »

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to nic innego jak ogłoszenie bankructwa osób fizycznych . Do podjęcia przez sąd takiej decyzji jest niezbędny faktyczny stan niewypłacalności dłużnika oraz to, że nie działał on umyślnie, aby nie regulować zobowiązań. Także zastanawiałam się jak wygląda cała taka procedura, dopóki nie przeczytałam sobie artykułów na stronie portalu. Są bardzo przydatne dlatego warto je przejrzeć.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2019, 14:54

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: AbiUbu »

Prawo cywilne zaczęło się inspirować instytucjami, które już od pewnego czasu sprawdzały się w relacjach pomiędzy osobami prawnymi. Byłby to więc ukłon w kierunku zwykłych ludzi. Niemniej, rozwiązania te nie spisują się aż tak dobrze. Zresztą, nie wszystkie da się wdrożyć, np. konwersja wierzytelności w postępowaniu restrukturyzacyjnym może funkcjonować tylko w przypadku spółek prawa handlowego.
Awatar użytkownika
katpat
Posty: 35
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:21

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: katpat »

Pierwsza lepsza pożyczka bez wcześniejszego sprawdzenia i porównania jej z innymi dostępnymi opcjami najczęściej okazuje się nie być dla nas zbyt korzystną. Nie jest jednak takie proste znalezienie tej najlepszej. Nie każdy wie także o tym, że najtańszy kredyt nie zawsze jest tym najlepszym – zwłaszcza przy finansowaniu długoterminowym. Z tego względu zdecydowanie polecam zwrócić się do pośredników kredytowych, którzy będą w stanie pomóc niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji się znajdujemy. Doradcy https://splatapozyczek.pl/ to pewność, że wybraliśmy najlepiej.
Awatar użytkownika
ardeks
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2020, 15:24

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: ardeks »

Jeżeli chodzi o upadłości firmy czy likwidację spółek to polecam kancelarię http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ ja niestety taką upadłość musiałem ogłosić, a w prowadzonym postępowaniu pomoc prawna była dla mnie nieoceniona. Mimo wszystko nie ma co się załamywać i teraz szukam nowego pomysłu. Porażki to szczeble sukcesu więc wierzę, że teraz będzie tylko lepiej.
Awatar użytkownika
robix
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:40

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: robix »

Jak macie problem z długami, których już nie macie szans regulować, to warto zainteresować się upadłością konsumencką. Można się uwolnić od komorników i zacząć na nowo żyć. Jeśli nie wiecie czy wasza sytuacja się kwalifikuje czy też nie, to tutaj https://solvento.pl można umówić się na spotkanie i omówić wszystko, wyjaśnić wątpliwości czy też dowiedzieć się jak wygląda cała procedura. Pracują tam prawnicy, którzy reprezentują swoich klientów przed sądem. Ważne mna pewno jest to, że uczciwie podchodzą do tematu.
Awatar użytkownika
dazenn
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2020, 12:29

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: dazenn »

No własnie ja niestety mam powoli coraz trudniejszą sytuację przez to, co się teraz dzieje mianowicie przez koronawirusa jestem bliski bankructwa. Zgłosiłem się już do kancelarii http://www.paulewicz.pl/upadlosc-konsumencka/ żeby ustalić co najlepiej teraz począc i tak dalej jednak moje prognozy nie są zbyt optymistyczne... branża turystyczna bardzo teraz cierpi i rozumiem wszystkich, którzy prowadzą hotele czy pensjonaty... praktycznie nie ma gości...
Awatar użytkownika
serenka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2018, 10:17

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: serenka »

Jeżeli chodzi o upadłość to wiele z nich zaczyna sie od prowadzenia firmy i kredytów czy to firmowych czy imiennych jak firma nie dostaje, warto w takich sytuacjach prowadzić spółkę. Dzięki takiemu modelowi biznesowemu możesz sprzedać swoja spółkę na stronie jaką jest https://sprzedajspolke.pl/ Dzięki czemu pozbędziesz się zadłużeń.
wętla

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: wętla »

Spore doświadczenie w oddłużaniu, nie tylko w upadłości, ma kancelaria Lexa, na https://kancelarialexa.pl/ masz kontakt
Mikołaj

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: Mikołaj »

Na ten temat możecie poczytać na stronie upadłość czytając informacje dostępne tutaj będziecie wiedzieć czym jest upadłość komu przysługuje i ile kosztuje. Możecie tez w razie jakiś pytań kontaktować się z kancelarią. Na stronie macie info.
Awatar użytkownika
bylejaki
Posty: 194
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:35

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: bylejaki »

Na całe szczęście ja jeszcze nie miałem takiej sytuacji i ogólnie jestem zdania, że warto jest zawsze mieć wsparcie w tej materii. Tym bardziej, że jak jeszcze miałem okazję przeczytać w http://www.thompsonstein.com/ to oczywiście ważną sprawą jest aby mieć firmę która będzie nas wspierała w zakresie prawa oraz podatków na rynku międzynarodowym.

UWAGA!! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG
jakoś

Re: Co to jest upadłość konsumencka?

Post autor: jakoś »

Nie wiecie ogólnie, czym jest taka upadłość? Nie możecie także zdecydować się na to, czy o nią wnioskować samodzielnie, czy z prawnikiem? Ja więc wam pomogę i powiem, że strona http://jak-oglosic-upadlosc-konsumencka.pl/ zawiera kursy, które przygotują Was ogólnie do prowadzenia upadłości. I kosztują 104 zł razem. Zaś prawnik zażąda 2-3razy więcej. Nie lepiej więc po prostu poszukać? Poczekać?
ODPOWIEDZ