Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Wszystko dla fanów motoryzacji. Najnowsze modele aut, tuning samochodu, ubezpieczenia, naprawy.
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2018, 13:28

Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: Robertos »

Zastanawiam się skąd się biorą takie wysokie ceny tych wszystkich katalizatorów. Tam jest ukryta jakaś skomplikowana technologia? Jakieś super wartościowe metale szlachetne? Zastanawiam się, skąd to się bierze?
Awatar użytkownika
Still
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:14

Re: Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: Still »

Stosunkowo wysoka cena katalizatorów wynika z pewnej ilości metali szlachetnych które zostały użyte w celu wykonania katalizatora. Mam tutaj na myśli przede wszystkim takie metale jak np platyna czy rod. Warto wziąć pod wuagę, że metale o których tutaj wspominam, są droższe od złota. Stąd też stosunkowo wysoka cena tych urządzeń.
Wydaje mi się, że ta tematyka została jeszcze trochę szerzej opisana pod niniejszym linkiem: https://mamauto.pl/ile-wart-jest-katali ... tak-cenny/
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2020, 7:43

Re: Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: Speed »

Głównie chodzi o to że wewnątrz katalizatora znajdują się cenne pierwiastki takie jak rod pallad czy platyna, to głównie przez nie cena jest tak wysoka. Są też inne czynniki i jeśli chcesz poczytać więcej o katalizatorach to sprawdź tutaj https://xkatalizator.wordpress.com/2019 ... -i-budowa/
Awatar użytkownika
lumormert
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2020, 17:33

Re: Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: lumormert »

Też właśnie mnie zastanawia skąd takie ceny


________________________
internetowy sklep wędkarski
nętym

Re: Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: nętym »

Katalizatory są wartościowe nawet gdy są już zużyte. Dlatego warto rozejrzeć się za sprawdzoną firmą, która zajmuje się skupowaniem katalizatorów. Ja od siebie mogę wam polecić skontaktowanie się z https://www.schredder.pl/ Jest to sprawdzona firma z Dąbrowy Górniczej, która płaci całkiem niezłe pieniądze za katalizatory.
Mideń

Re: Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: Mideń »

Szukając nowych części do samochodów ciężarowych, czy również maszyn rolniczych w zakresie katalizatorów, filtrów DPF, czy także układów chłodzenia w tym również z opcją wykonania regeneracji starych elementów to na pewno warto tutaj wymienić firmę Arcoore https://arcoore.com/ w przypadku których będziecie mogli liczyć na wysoki standard wykonanych prac. Jednocześnie o czym warto wspomnieć sama regeneracja jest wykonywana poprzez specjalną kąpiel odbywającej się w zaprojektowanej do tego maszynie myjąco-regenerującej dzięki czemu w prosty sposób można przywrócić np. katalizator do pełnej sprawności.
Awatar użytkownika
Doubler
Posty: 68
Rejestracja: 19 cze 2020, 13:15

Re: Katalizator - skąd takie wysokie ceny?

Post autor: Doubler »

Wszystko zależy od cen metali szlachetnych, a tak się składa że obecnie są one bardzo wysokie. Dlatego też konkretny skup katalizatorów jest w stanie zapłacić naprawdę wiele za dany model katalizatora. Warto pomyśleć o tym przed chociażby złomowaniem auta, bo można uzyskać dzięki temu więcej gotówki.
ODPOWIEDZ