Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Wszystko dla fanów motoryzacji. Najnowsze modele aut, tuning samochodu, ubezpieczenia, naprawy.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2019, 14:54

Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: AbiUbu »

Witam, czy komuś z was zdarzyło się uczestniczyć lub być świadkiem kolizja drogowa z obcokrajowcem? Jak wygląda procedura postępowania w takiej sytuacji? I czy jest szansa dostać jakieś odszkodowanie lub zwrot kosztów naprawy z ubezpieczenia sprawcy-obywatela innego kraju?
Awatar użytkownika
fiona
Posty: 219
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:39

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: fiona »

Tutaj https://wypadeksamochodowy.com.pl/ poszukaj informacji. To portal poradnikowy, gdzie znajdziesz sporo informacji o dochodzeniu odszkodowań ze szkód na pojeździe. Artykuły są bezpłatne więc warto skorzystać. A z tego co wiem to jest tam również możliwość uzyskania bezpłatnej porady. Także rzuć okiem.
Awatar użytkownika
robix
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:40

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: robix »

Oczywiście, że tak. Odszkodowanie się Tobie należy z jego ubezpieczenia również za szkody na osobie czy za bagaż. Jak jest jakiś problem, to skontaktuj się z EuCO .
Awatar użytkownika
mefis
Posty: 58
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:21

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: mefis »

Jeśli wypadek był na terenie UK, to ta firma https://insito-odszkodowania.uk/ może pomóc. Ona specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań. Myślę, że warto postawić na profesjonalne rozwiązania, bo dzięki temu można otrzymać należne pieniądze. Koniecznie o tym pomyślcie. Prawda jest taka, że nie tylko w Polsce ubezpieczyciele są tak oporni.
Awatar użytkownika
foczka
Posty: 46
Rejestracja: 08 cze 2019, 14:41

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: foczka »

Każdy z nas może zostać także świadkiem wypadku drogowego. Warto wiedzieć, jak zachować się w danej sytuacji. W artykule https://zakrzewski-holowanie.pl/zostale ... es-zrobic/ znajdziecie wszystkie ważne informacje na ten temat.
Motorowa
Posty: 546
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:01

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: Motorowa »

Na pewno na początku będzie trzeba stwierdzić, czy doszło tylko do kolizji, czy do wypadku. Na stronie http://www.v40.pl/wypadek-drogowy-i-kolizja-roznice/ macie dokładnie wytłumaczone, jaka jest różnica pomiędzy tymi pojęciami. Sądzę, że każdy kierowca powinien taką wiedzę posiadać ;)
Awatar użytkownika
darek
Posty: 51
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:31

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: darek »

Słuchajcie, a jaka Pomoc drogowa Kraków będzie najlepsza? Macie kogoś do polecenia? Dopiero co przeprowadziłem się do Krakowa i chcę mieć namiar na tego typu firmę. Lepiej dmuchać na zimne, mimo wszystko. A wiadomo jak to teraz jest z tymi wypadkami i kolizjami na drogach... nie muszę wam zresztą mówić.
Rafał

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: Rafał »

A słuchajcie, jaki serwis samochodowy lub mechanika w Krakowie polecacie ? Znalazłem taki serwis - https://serwis-samochodowy-krakow.pl/ Znajomi mówią, że pracują tam tylko doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, a terminy nie są jakieś strasznie odległe - co Wy o tym myślicie ?
Jjsjej

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: Jjsjej »

Co uważacie o tej pomocy drogowej z Katowic ? Słyszałem, że zajmują się również mobilna wulkanizacja Katowice ? Koleżanka powiedziała, że to profesjonaliści. Gdy złapałem "kapcia", zadzwoniłem po nich. Pomo drogowa zjawiła się błyskawicznie, koło zmienione, dzięki czemu mogłem jechac dalej. Polecam ich serdecznie.
misiek68

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: misiek68 »

Niestety kolizje drogowe się zdażają. Dlatego warto przeczytać te informcje tu https://superpolisa.pl/faq/jak-napisac- ... -drogowej/ Dowiecie się dlaczego trzeba spisać oświadczenie o kolizji drogowej. Jak to prawidlowo zrobić. I dlaczego jest to takie ważne.
Tomek2453

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: Tomek2453 »

Kilka razy byłem zmuszony do skorzystania z usług holowania samochodu. pojazd z różnorodnych przesłanek może zatrzymać się na trasie i zrezygnować z dalszej jazdy. Niestety mało możemy wtedy zdziałać. Prawie za każdym razem przy tego rodzaju usterce wzywałem przyjaciela z linką holowniczą, jednak dwa razy byłem zmuszony wezwać pomoc drogowa - https://pomocdrogowacieszyn.pl/. Nie zawsze udało się podładować akumulator przy użyciu kabli rozruchowych, a jest to niekiedy niezbędne do działania wspomagania kierownicy, albo hamulca.
kórka

Re: Kolizja drogowa z obcokrajowcem

Post autor: kórka »

Bez względu na to, z kim miała miejsce kolizja - koniecznie wezwij pomoc drogową. Mnie z opałów wyratowali https://www.skupauttrojmiasto.com.pl/of ... oc-drogowa . Ich zadanie polegało na zgarnięciu mojego auta z danego miejsca, mimo stanu pojazdu i rodzaju wypadku. Sam przecież nie potrafiłbym przetransportować pojazdu, także dobrze mieć ten kłopot już za sobą. Holują 24h, co jest również warte odnotowania. Koniecznie skup się na tej ofercie bo jest faktycznie na czym. Dla mnie to wybor idealny!
ODPOWIEDZ