Problem z kupnem samochodu

Wszystko dla fanów motoryzacji. Najnowsze modele aut, tuning samochodu, ubezpieczenia, naprawy.
Lawinaś

Problem z kupnem samochodu

Post autor: Lawinaś »

Witam. Mam problem dotyczący kupna samochodu. Mianowicie chce odkupić od swojego chłopaka auto wartości 3tys. W chwili obecnej jest zarejestrowane na jego tatę (jak możecie się Państwo domyślić mamy po 20lat i zarejestrowanie samochodu tylko na siebie to koszt ubezpieczenia około 1500zl). Oczywiście w ubezpieczeniu był wybierany wariant że pojazdem porusza się osoba która ma mniej niż 24 lata (Nie jestem pewna co do liczby). Przyszły teść nie ma żadnego problemu że jeżdżę "Tak jak by "jego samochodem. Nie mam możliwości zarejestrowania na nikogo z mojej rodziny. Czy można spisać jakąś umowę między sobą, pozostawiając auto zarejestrowane na tatę mojego chłopaka, i czy taka umowa będzie ważna " W razie w" ? Mam nadzieję że wszystko napisałam zrozumiale

wodociągi niepołomice kontakt
Milaż

Re: Problem z kupnem samochodu

Post autor: Milaż »

Znizek sie nie przejmuje od współwłasciciela. Jezeli zostanie Pani dopisana do auta jako wspolwlasciciel to znizki beda naliczane z osoby ktora posiada ich wiecej. Pani pierwsza znizke nabedzie po roku.
https://motoklub.pl/rejestracja-samochodu
Poza tym ubezpieczyciel może zaniechać wyliczania składki na nowo - zdarza się rzadko, ale ja rok temu zdając prawko i kupując pierwsze auto zachowałem 60% znizek w OC.
Awatar użytkownika
bylejaki
Posty: 194
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:35

Re: Problem z kupnem samochodu

Post autor: bylejaki »

W sumie ja nigdy takich problemów nie miałem i na pewno należy pamiętać, że również bardzo ważną kwestią jest posiadanie dobrego ubezpieczenia OC na nasze auto. Polecam każdemu przeczytanie wpisu https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-bezterminowe/ gdzie fajnie wyjaśniono czym jest ubezpieczenie bezterminowe.
ODPOWIEDZ