Używacie do naprawy aut kluczy dynamometrycznych?

Wszystko dla fanów motoryzacji. Najnowsze modele aut, tuning samochodu, ubezpieczenia, naprawy.
Awatar użytkownika
radosny12
Posty: 63
Rejestracja: 30 mar 2019, 22:58

Używacie do naprawy aut kluczy dynamometrycznych?

Post autor: radosny12 »

Mam w planach trochę rozbudować swój domowy warsztat. I planuję jak najbardziej zakupić takie klucze. Na stronie http://kalibracja.net.pl/ znalazłem dodatkowe informacje o kluczach, jakie są dostępne i co jaki czas należy poddawać je kalibracji. Ta firma świadczy takie usługi właśnie.
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2019, 12:26

Re: Używacie do naprawy aut kluczy dynamometrycznych?

Post autor: Saszka »

Nie używam, nawet nie bardzo wiem, o czym piszesz. U mnie wszystkie naprawy to po prostu wizyta w warsztacie: http://powerfactory.waw.pl/ , gdzie mam pewność, że awaria zostanie usunięta szybko, skutecznie i nie zapłacę za to majątku! Mój mąż, chociaż zdarzało mu się grzebać przy samochodzie kiedyś, też korzysta już wyłącznie z fachowej obsługi w warsztacie, szczególnie, że panowie mechanicy naprawdę szanują nasz portfel!
meriss
Posty: 50
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:37

Re: Używacie do naprawy aut kluczy dynamometrycznych?

Post autor: meriss »

Jak się nie ma warsztatu to nie ma się co dziwić że się nie wie co to jest klucz dynamometryczny jak działa i w ogóle po co go kupować. Ale zorientowani używają na pewno. To w końcu podstawowe narzędzia w warsztatach samochodowych między innymi. Ja u siebie używam. Początkowo sprawiało mi trudność jak prawidłowo klucz dynamometryczny jak ustawić ale kwestia wprawy. O rodzajach i jak ogólnie działają to poczytacie na https://www.tme.eu/pl/pages/news/21673/ ... etrycznych. Garść samych konkretów w temacie.
Awatar użytkownika
turunek
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:48

Re: Używacie do naprawy aut kluczy dynamometrycznych?

Post autor: turunek »

mam w warsztacie klucz pneumatyczny i też niedawno kupilem akumulatorowy udarowy AEG 18V, przydaje się jako uzupełnienie, przy niektórych autach to mi zdecydowanie wygodniej idzie, szczególnie w trudniej dostępnych miejscach
ODPOWIEDZ