Zakup samochodu z Niemiec

Wszystko dla fanów motoryzacji. Najnowsze modele aut, tuning samochodu, ubezpieczenia, naprawy.
Śliwiacz

Zakup samochodu z Niemiec

Post autor: Śliwiacz »

Zamierzam kupić Audi znajomego które jest zarejestrowane w Niemczech i przyjechał teraz do Polski. Jak to jest z zakupem samochodu w Polsce gdy jest on zarejestrowany w Niemczech?
Damiś

Re: Zakup samochodu z Niemiec

Post autor: Damiś »

Jedzie na przegląd w Polsce , umowę pisze po polsku i nic nie trzeba tłumaczyć , urząd celny i wydział komunikacji , tablice to powiedz że na lawecie przyjechała a sprzedający sobie zda w Niemczech i po sprawie

Ze swojej strony polecam jeszcze zajrzeć sobie na stronę:
https://motoklub.pl/rejestracja-samochodu

Na stronie opisane są bardziej szczególowe zasady rejestracji samochodu w Polsce w 2021 roku.
Motorowa
Posty: 546
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:01

Re: Zakup samochodu z Niemiec

Post autor: Motorowa »

Moim zdaniem najbardziej się opłaca kupić samochód bezpośrednio od właściciela. Tak naprawdę im więcej jest po drodze pośredników, tym później większa może być cena za takie auto. Tak więc taki zakup bezpośredni na pewno pozwoli Wam sporo zaoszczędzić ;)
lilianna

Re: Zakup samochodu z Niemiec

Post autor: lilianna »

Zakup samochodu bezpośrednio od właściciela będącego zaufaną osobą to dość dobre wyjście, niemniej jednak myślę, że i tak najlepiej nabyć nowe auto prosto z salonu a więc objęte gwarancją. Planujemy zresztą wraz z mężem tak zrobić. Rozglądamy się za pojazdem spełniającym oczekiwania 4-osobowej rodzinki, a więc nie za małym i nie za dużym, w miarę ekonomicznym, bezpiecznym i komfortowym. Interesujące wydają mi się modele rekomendowane w poradniku zamieszczonym na stronie https://janfruit.pl/samochody-dla-4-osobowej-rodziny/ . Wszystkie są objęte atrakcyjnym finansowaniem i nie należą generalnie do tych najdroższych mimo nowoczesnego wyposażenia.
ODPOWIEDZ