Dom opieki

Różne tematy, niekoniecznie związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
duff231
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2019, 16:12

Dom opieki

Post autor: duff231 »

Hejka, co sądzicie o domach opieki? Wszedłem dziś na portal http://domseniora24.pl i zastanawiałem się nad tym. Myślę, że starsze osoby, które wymagają szczególnej opieki w takich miejscach bądą miec po prostu lepiej. Mają tam stała opiekę i mogą poznac wielu nowych przyjaciół. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Peppe23
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2019, 14:01

Re: Dom opieki

Post autor: Peppe23 »

Ciężko coś powiedzieć na ten temat nigdy z tego nie korzystając. Może inni wyrażą swoją opinię.
Majstrowanie przy losie jednej osoby może zniszczyć cały świat.
Awatar użytkownika
Lukasz
Posty: 23
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:39

Re: Dom opieki

Post autor: Lukasz »

Ja mam dziadka w takiej placówce. Konkretnie w Nowym Dworze Mazowieckim w ZOLu Dom Rodzinny. Życie zmusiło mnie do tego że musiałem oddać dziadka, ale cieszę się, że przynajmniej ma tam dobrą opiekę. To dla mnie najważniejsze. Teraz tylko to się liczy.
Awatar użytkownika
agolgota
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2019, 17:24

Re: Dom opieki

Post autor: agolgota »

Znajomy coś takiego mi proponował. Pomyślę nad tym i może skorzystam.
Coraz częściej się zdarza, że ogarnia mnie lęk przed własną świadomością. Jawi mi się ona upiorem, nad którym nie mam kontroli.
Awatar użytkownika
KasiaP
Posty: 313
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:03

Re: Dom opieki

Post autor: KasiaP »

Co do takich dobrych domow opieki ktore znam to dom seniora pod Topolami https://podtopolami.eu/ w Piotrkowie Kujawskim jest swietnym miejscem. Panuje tam rodzinna atmosfera a personel jest bardzo oddany sprawie. Pomagaja w kazdej sytuacji bez wzgledu na pore dnia. Moja babcia jest bardzo zadowolona z tego miejsca i znalazla juz nowe kolezanki :)
Awatar użytkownika
ulka9
Posty: 63
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:41

Re: Dom opieki

Post autor: ulka9 »

Gdybyście szukali takiego domu opieki w Łodzi to polecam rzucić okiem na ofertę https://www.familia.lodz.pl/. Poczytajcie sobie też o nich opinie w internecie. Jestem pewna, że spodoba Wam się ta opcja.
Awatar użytkownika
Zennbruks
Posty: 152
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:36

Re: Dom opieki

Post autor: Zennbruks »

Nie każdego na taki dom opieki stać. Często jest tak, że sama emerytura osoby starszej nie wystarcza na pokrycie kosztów i trzeba co miesiąc dopłacać do utrzymania osoby starszej. Jeżeli sami zajmujecie się swoimi dziadkami to dobrze się do tego przygotujcie. Tu będziecie musieli postawić często na sprzęt medyczny. Zapoznajcie się tu z ofertą od firmy https://www.brandvital.eu/urzadzenia-od ... ory-tlenu/ Kupicie, a także będziecie mogli wynająć w tym miejscu koncentratory tlenu, wózki inwalidzki i inne propozycje.
Awatar użytkownika
ostow
Posty: 81
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:03

Re: Dom opieki

Post autor: ostow »

Domy opieki niezaprzeczalnie są konieczne, aczkolwiek i tak większość czasu opiekę nad osobami starszymi sprawuje rodzina. Ja właśnie przygotowuję mieszkanie , w którym niebawem zamieszka moja babcia, chce zrobić krok ku bezpieczeństwu żeby nic się jej nie stało pomimo demencji i skutkach po udarowych
Awatar użytkownika
aurelka
Posty: 64
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:21

Re: Dom opieki

Post autor: aurelka »

Ja nie mam pozytywnych wspomnień z pobytu mojego dziadka w takim domu opieki. Dlatego teraz bardziej rozważałabym wynajęcie opiekunki dla starszej osoby. W Polsce nie jest to jeszcze bardzo popularne, jednak w Niemczech już tak i coraz więcej naszych rodaków decyduje się na wyjazd tam do pracy w takim właśnie charakterze. Sama zaczęłam się nad tym zastanawiać i szukam interesujących mnie artykułów na ten temat. Tutaj znalazłam ten https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/opi ... -owsianke/ .
Awatar użytkownika
kendira
Posty: 25
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:05

Re: Dom opieki

Post autor: kendira »

Dom opieki to jest ostatnie z możliwych rozwiązań. Wiadomo, że nie każdy jest w stanie się opiekować osobą starszą i schorowaną , ale w miarę możliwości powinniśmy się postarać. Może wynająć opiekunkę albo wspólnie z rodziną ustalić harmonogram? Trzeba też mieszkanie dostosować do potrzeb chorej osoby, zaopatrzyć się uchwyty łazienkowe i tym podobne akcesoria
ODPOWIEDZ