Emerytura

Różne tematy, niekoniecznie związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 90
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:39

Emerytura

Post autor: paniola »

Zapewne mało kto myśli o przyszłej emeryturze. A czy ktoś sobie zdaje sprawę z tego, że tej emerytury możemy w ogóle nie dostać z uwagi na starzejące się społeczeństwo? Otóż można już teraz zadbać o swoją starość i odkładać pieniądze na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Taką formę oszczędzania, tj. IKZE oferuje: https://viennalife.pl/ . Nie zwlekaj, czas ucieka.
zżż

Re: Emerytura

Post autor: zżż »

sama emerytura to będzie za mało
Awatar użytkownika
ukaja
Posty: 153
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:06

Re: Emerytura

Post autor: ukaja »

Mało mało, zdecydowanie... Dlatego jak zaczęło wchodzić PPK to zainteresował mnie ten temat. Można na https://www.mojeppk.pl/ zgłębić temat. Jest też kalkulator, dzięki któremu można wyliczyć ile można w ten sposób odłożyć. My osoby w średnim wieku powinniśmy już zacząć odkładać, wtedy niezła suma się uzbiera.
górska

Re: Emerytura

Post autor: górska »

A tutaj https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... a-dokument już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto na spokojnie przejrzeć tę stronę. Między innymi można się tam zorientować do czego uprawnia legitymacja emeryta. Warto bowiem wiedzieć z czego można skorzystać na emeryturze, bo dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić.
lośka

Re: Emerytura

Post autor: lośka »

górska pisze: ↑30 paź 2020, 22:09 A tutaj https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/ ... a-dokument już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto na spokojnie przejrzeć tę stronę. Między innymi można się tam zorientować do czego uprawnia legitymacja emeryta. Warto bowiem wiedzieć z czego można skorzystać na emeryturze, bo dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić.
to prawda, wezmę to pod uwagę
gośka

Re: Emerytura

Post autor: gośka »

Jeśli chodzi o emeryturę to ja postawiłam na PPK. Tam bardzo atrakcyjnym bonusem jest wpłata powitalna w wysokości 250 zł, którą na start na PPK każdego uczestnika programu przelewa państwo. Do tego dochodzi jeszcze dopłata roczna – 240 zł co 12 miesięcy. A tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ już nawet ktoś wyliczył że warto
wodna12

Re: Emerytura

Post autor: wodna12 »

Ja się zastanawiam nad odkładaniem pieniędzy na emeryturę poprzez IKE. Ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? Myślę, ze aktualnie bardzo ważne jest myślenie i zabezpieczenie finansowe na czas emerytury.
ODPOWIEDZ